שרלי רימון ז"ל

שרלי נולדה בחמישה באפריל 1922 בפולין.

הייתה חברת קיבוץ כפר בלום. לימדה ב"עמק החולה" אנגלית ועבדה כספרנית ואחראית בחינות הבגרות

בין השנים 1968 עד... .

נפטרה בכפר בלום ב-13 בפברואר 2016, בגיל 93 .

 

 

שרלי נולדה בפולין ב-1922 להוריה מאיר ופניה שהיו בדרכם מלטביה לארה"ב. ההורים היו חברי פארבאנד – פועלי ציון והבית בו גדלה היה ציוני וחילוני. בילדותה גרה עם משפחתה בפילדלפיה שם למדה בבית הספר היסודי.  לאחר מכן עברה המשפחה לניו יורק שם סיימה בי"ס תיכון והחלה את לימודיה  בברוקלין קולג' במקצועות סוציולוגיה ואנגלית אותם סיימה בתואר ב.א. 

 

את פעילותה הציונית החלה  כילדה בחופשותיה בקייטנת הקיץ קינדרוולט ובהמשך במחנה הכשרה של תנועת "הבונים" שם הכירה חלק גדול מחברי הגרעין האמריקאי שהקים את כפר בלום. במסגרת הבונים פגשה את פנחס, בעלה לעתיד. הם התחתנו ביוני 1942 ומיד לאחר מכן גויס פנחס לצבא האמריקאי. עם גיוסו ועד שחרורו בסיום מלחמת העולם השנייה עבדה שרלי כספרנית בהיברו יוניון קולג' בניו יורק. לשרלי היה ברור שהיא רוצה לעלות ארצה ובנובמבר 1946 וזמן מה אחרי שפנחס השתחרר הם הגשימו את חלומם ועלו ארצה.

 

תחילה התגוררו בסביניה בקרית ביאליק כיון שפנחס למד בטכניון בתוקף מלגה שקיבל מהצבא האמריקאי ושם גם נולד אבנר, בנם הבכור בינואר 1948. במאי 1948 הם עברו לכפר בלום, שם חיכו להם רבים מחבריהם מתנועת הבונים. 

 

תחילה עבדה שרלי במחסן הבגדים ובבית הילדים.  ביולי 1950 נולדה שלומית.  ב-1955,לאור פניה של תנועת "הבונים" לגייס את פנחס כשליח בארה"ב, יצאה עם  המשפחה לשליחות של שנתיים וחצי בניו יורק ושם באפריל 1957 נולדה בת הזקונים יהודית.  עם שובם באפריל-1958, נכנסה לעבוד כמנהלת בבית ההארחה שמנה אז 6 חדרים בלבד. 

 

 ב-1966 נכנסה ללמד עברית באולפן בקיבוץ וב-1968 עברה ללמד אנגלית בבית החינוך המשותף.  באמצע שנות השמונים, משהגיעה לגיל הפרישה, נשארה שרלי לעבוד כספרנית בבית הספר ומאוחר יותר לקחה על עצמה את הפיקוח על בחינות הבגרות.

בתקופה בה הייתה שרלי אחראית על בחינות הבגרות, היא הכניסה סדר ועזרה למורים לשמור על טוהר הבחינות.

  תמיד ראתה חשיבות רבה בהמשך עבודה פרודוקטיבית ששכרה בצידה. 

שרלי הייתה מעורה בחיי הקיבוץ ופעילה בוועדות השונות.  אהבת השפה, הן עברית והן אנגלית, הייתה בנפשה.  אהבת המוסיקה הקלאסית ובייחוד השירה היו בנשמתה ואת אלה גם הורישה לילדיה.  שרלי הייתה אשת חינוך בכל רמ"ח איבריה ומעל הכל אשה ואם למופת.

 

להרחיב קצת על עבודתה בביהס

 

יהי זכרה ברוך

סיפור החיים מבוסס על דף ההנצחה באתר קיבוץ כפר בלום

הוסיפו זכרונות וסיפורים על שרלי ז"ל

@ בניית האתר: מעין הס אשכנזי,2016.