בן ללולה ומוני
נולד בשבת, שבט תשט"ז, 20.1.1956
נפל בי"ב אלול תשמ"א, 10.9.1981 
הובא לקבורה בבית העלמין במעין ברוך
בן עשרים וחמש בנפלוסיפור חייו

בן ללולה ומוני, נולד בקיבוץ מעין ברוך בגליל העליון. רועי למד בבית- ספר היסודי בקיבוצו והמשיך את לימודיו בבית- החינוך המשותף "עמק החולה" בכפר בלום. רועי היה בעל נפש עדינה ורגישה, טוב- לב וחביב על חבריו.
הוא היה בעל זיכרון נדיר, מיעט בדיבור והיטיב להאזין ולקלוט. היה נבון וספג בנקל ידע רב תחומים רבים. בילדותו למד רועי לנגן על גיטרה. היה לו קול ערב והוא אהב לשיר. הוא ניחן בחוש טכני מפותח ובילדותו עסק בבניית טיסנים זעירים ובהטסתם.
רועי השתייך לחטיבת בני התנועה הקיבוצית המאוחדת, במסגרת "הנוער העובד  והלומד". בגמר לימודיו בבית הספר התיכון התנדב לשנת שירות. הוא נשלח על- ידי תנועתו לקיבוץ גזר, שהוחזק אז על- ידי בני המשקים, עד בוא הגרעין ההתיישבותי מארצות הברית. בגזר עבד בגידולי שדה ושימש כסדרן עבודה.
באוקטובר 1974, בתום שנת שירותו בקיבוץ גזר, התגייס לשירות בנח"ל. רועי עבר קורס מ"כים ועלה לדרגת רב"ט. ביולי 1975 הוא עבר קורס קשרי חי"ר. הוא סיים את הקורס כחניך מצטיין והתחיל לשרת כמדריך במחנה נח"ל. בתפקיד זה התמיד רועי כל תקופת שירותו הצבאי. ביוני 1976 הוא עלה לדרגת סמל ובאוקטובר 1977 עלה לדרגת סמ"ר. באותו זמן התחיל לשרת בצבא הקבע, לתקופה של חצי שנה. בתעודת השחרור הצבאית שלו  כתב עליו מפקדו: "התנהגותו טובה מאוד, מסור, אחראי בעבודתו, בעל יושר, בעל יוזמה, שומר על סדר ועל ניקיון. יש לו כושר לעבוד עם קהל. הוא בעל משמעת חברתית".
בתום שירותו הצבאי חזר רועי לקיבוצו ועבד בגידולי שדה. במשך הזמן הוטל עליו לרכז את הענף.
בסוף קיץ 1981 הוא נקרא לשירות במילואים. ב- י"ב באלול תשמ"א (10.9.1981) יצא רועי בשיירה של ג'יפים לתרגיל ניווט לילי באזור ג'נין. הג'יפ שבו נסע התהפך ורועי נהרג בתאונה. בן 25 שנים היה במותו.
מפקד יחידתו כתב עליו: "לפעמים מעלה חייל יחיד את הרמה המוסרית, החברתית ובעיקר המבצעית, של היחידה בכללותה. מוטיבציה, הקרבה, ורוח התנדבות הן התכונות הנדרשות לכך. אנו ראינו תכונות אלו ברועי. הוא הצליח להאציל תכונות אלו על חבריו ואף על מפקדיו. כל יחידה בצה"ל הייתה מתברכת בחייל כרועי ובודאי אנחנו, שרועי היה חלק מיחידתנו, מרגישים בכך".
בחוברת שיצאה לזכרו, ציטטה אחת החברות משירו של אברהם חלפי, שיר שהתאים לאישיותו של רועי וכאילו נכתב עליו:


"היה אחד,
היה אחד כליל בודד,
כערב יפה,
כמות חכם.
לא דיבר והביט,
לא אמר והקשיב,
לא מילל ושתק
וסלח לכולם".

 

רועי הובא למנוחות בקיבוצו, מעין- ברוך. הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות.
 

                                            

מקימת הדף – דנה פסמניק

רועי חמל ז"ל

@ בניית האתר: מעין הס אשכנזי,2016.