תקנון בית הספר

זכותו הבסיסית של כל תלמיד היא להימצא בסביבה בטוחה ומוגנת מפני אלימות ופגיעה רגשית. תפקידם של אנשי צוות בית הספר הוא להבטיח זכות זו בזמן השיעורים, בהפסקות ובכל עת בה התלמיד נמצא באחריות ביה"ס. למורים ולאנשי הצוות אחריות מיוחדת בשמירת הסדר הטוב וטיפוח אווירה המאפשרת פעילות לימודית וחינוכית, הן בין כותלי בית הספר והן מחוצה לו. לכן, על התלמידים חלה חובת ציות להוראות צוות בית הספר. הכללים המשמעתיים באים להבטיח אווירה לימודית מכבדת ומכובדת לתלמידים ולצוות החינוכי בבית הספר. חריגה מכללי ההתנהגות תביא בעקבותיה טיפול משמעתי על ידי הצוות החינוכי. הטיפול בעבירות משמעת יעשה תוך שמירת זכותו של כל תלמיד להליך מכבד והוגן, להשמיע את גרסתו, לערער על העונש ולבקש הגנה מפני שרירות לב. גם אם עבר תלמיד עבירת משמעת – לא נפגעות זכויותיו הבסיסיות.

 

טלפונים סלולאריים 

חובה על המורים והתלמידים לכבות את הטלפונים הסלולריים בזמן השיעורים. האחריות על שמירת המכשירים הנה על בעליהם בלבד. בהתאם לרוח בית הספר השואפת לקדם שיח פתוח ומכבד בין הצוות לתלמידים, תלמידים והוריהם מוזמנים להפנות כל שאיפה, בקשה או טענה קודם כל למורה הנוגע בדבר. אנו סמוכים ובטוחים שרוב הבעיות תגענה לידי פתרון בשיח פתוח ומכבד. רק לאחר מכן ובאם הבעיה לא נפתרה, ניתן לפנות למחנך הכתה והלאה. נוהל זה נסמך על חוזר מנכ"ל וברוב המקרים מאפשר לפתור את מירב הבעיות שנובעות מחוסר מודעות לקיומן.

 

כללי תלבושת והופעה בבית הספר

  • חובה להגיע לבית הספר בלבוש הולם ומכובד. הלבוש יהיה מסודר , נקי ומכובד. אסור להופיע לביה"ס עם גופיות, חולצות בטן, חולצות ומכנסיים גזורים ומכנסיים קצרים מידי. יש להימנע מנעלי קבקבים בעיקר מטעמי בטיחות. לאחר חגיגות הפורים יש לחזור לביה"ס עם תסרוקות וצבעי השיער שבשגרה. 

  • על תלמידי חט"ב : ז' ח' ט' להופיע בתלבושת בית ספרית: חולצה בכל צבע אחיד שעליה מוטבע סמליל (לוגו) בית הספר. לכל תלמיד/ה תהיה חולצה לבנה לשימוש בטקסים של בית הספר וחולצה אדומה לשימוש באירועי ליגת העל בכדורסל. סמליל ביה"ס צריך להיות גלוי ולהיראות בכל עת. הסמליל יוטבע גם על חולצות חמות בצבע אחד, שיילבשו בימים קרים (לא סוודרים). אין צורך בסמליל על גבי מעיל, שיילבש מחוץ לכיתה.

  • שכבות י', י"א, י"ב - אין חובת חולצה בית ספרית. חובה לשמור על כללי הלבוש המכובד כפי שצוין לעיל. מצופה מהתלמידים הבוגרים בביה"ס שישמשו דוגמא לתלמידים הצעירים מהם, בדרך הופעתם ובהתנהגותם הכללית בבית הספר.

כללי התנהגות וחובות התלמידים

1. יש להקפיד על הופעה נאותה ומכובדת – לבוש מסודר, נקי ומכובד. חובה לנעול נעליים/סנדלים (רצוי לא קבקבים) בכיתות, במעבדות, בספרייה בחדר מורים וכו'.

@ בניית האתר: מעין הס אשכנזי,2016.