דבר המנהלת הכללית של בית הספר - עדנה בז

בשעה טובה, אנו פותחים את שנת הלימודים תשע"ז.

ראשית, אני מברכת את כולם – לשנה טובה ופורייה, שנה של בריאות, עשייה והתקדמות. בית החינוך "עמק החולה" הוא בית ספר אזורי – מקיף שש שנתי, בו לומדים כאלף תלמידים בשכבות ז' –יב' מיישובי המועצה האזורית הגליל העליון ומבואות חרמון וכן מישובים נוספים בסביבה. בית הספר הינו בבעלות המועצה האזורית גליל עליון והוא מתנהל בשיתוף מלא ופורה עם המועצה האזורית מבואות חרמון. הצוות החינוכי נכח בביה"ס במהלך חופשת הקיץ ושקד על הכנה מיטבית –פדגוגית ופיזית – של ביה"ס לקראת השנה החדשה. בבסיס התוכניות הערכיות, האקדמית והפיזית שהגינו לשנת תשע"ז, עומדים החזון הבית ספרי ו"האני מאמין" החינוכי שלנו. בחינוך תלמידנו אנו שמים דגש מובהק על ערכי אדם, מוסר ודרך ארץ. אנו מאמינים שכל נער ונערה רוצים ויכולים להצליח בבית הספר, וצוות ביה"ס שואף להעניק לכל תלמיד מקום ייחודי שבו יוכל לממש את הצלחתו בתחומי ערך ודעת. שפת השיח והדיאלוג היא השפה השגורה בבית הספר, מתוך אמונה שזו שפה מצמיחה ושמביאה להצלחות ולהישגים. ביה"ס פועל להתאים את עצמו לדרישות העולם המשתנה, תוך יצירת חברה ערכית ומוסרית. אנו מאמינים שהחדשנות ושותפות פעילה של התלמידים ביזמות ובעשייה בחיי בית הספר, הן כר פורה לתחושת שייכות משמעותית של תלמידים ומורים כאחד לבית הספר. אנו גאים בעשייה העשירה שלנו שחובקת חקר, בחירה, חשיבה, יצירתיות והישגים מרשימים במגוון תחומי ערך, דעת וחברה הקיימים אצלנו. מועצת התלמידים וההנהגה הבית ספרית הכוללת את מגוון גורמי הקהילה, הם גופים שותפים בחשיבה ובעשייה הבית ספרית במטרה לקדם ביחד את יעדי בית הספר. הצוות החינוכי בוחן באופן מתמיד את דרכו המקצועית על מנת לדייק את המשימה החינוכית בהובלת הנערות והנערים שבאחריותנו. מסירותם של אנשי הצוות למען הצלחת התלמידים, היא עוגן בסיסי בעבודתנו בביה"ס. זו הזדמנות טובה להוקיר את עבודת הצוות ולהביע כלפיו הערכה גדולה על המחויבות והאכפתיות הרבה שלו. ההורים הם שותפים טבעיים שלנו והתקשורת הרציפה והאיכותית אתם היא הכרחית להצלחת המשימה שלנו בביה"ס.

במהלך שנת תשע"ז, לצד יישום היעדים השנתיים שלנו נבנה ביחד עם "ערי חינוך" את "תמונת העתיד" של "עמק החולה" כבית חינוך ובית ספר. התהליך יבנה במעגלי שותפות הולכים ומתרחבים בקהילת בית הספר.

בחוברת הבית ספרית ניתן למצוא מידע ופירוט הנהלים הנהוגים בבית הספר וכן מידע על המגוון העשיר של תכניות הלימודים שמציע בית הספר.

צוות בית הספר הוא כתובת עבור התלמידים וההורים לכל שאלה ועניין.

ברכות חמות למחזור ס' שמסיים בשנת תשע"ז יב' שנות לימוד. ברכות חמות לשכבה ז' המצטרפת למשפחת "עמק החולה". תודה והערכה לכל השותפים בדרך, איחולים לשנת לימודים טובה ומצמיחה לכולם.

 

בברכת שנה טובה! בשעה טובה, אנו פותחים את שנת הלימודים תשע"ז.

@ בניית האתר: מעין הס אשכנזי,2016.